top of page

פסקי דין ואירועים משפטיים

להלן רשימה חלקית ביותר של פסקי דין ואירועים משפטיים שטופלו על ידי צוות המשרד במרוצת השנים

תעבורה ותאונות דרכים
עו"ד נטלי איסחקוב ממשרד עו"ד חיים כהן הצליחה להביא לזיכויו של הנאשם מעברת הקמת תחנת מוניות שלא לפי תנאי הרישיון, מפאת חמת הספק. 
 
עו"ד הילה טל, ממשרד עו"ד חיים כהן, הצליחה להגיע להסדר טיעון וביטול נקודות בתיק, ובכך להציל למעשה את מקור פרנסתו של הנתבע העובד כנהג מונית.
 
הערעור התקבל בבית המשפט המחוזי וכן פסקה השופטת כי על המשיבים לשלם למבקשת הוצאות ההליך. 
 
בית המשפט קבע כי הנאשם זכאי, מחמת הספק, מעברה של אי קיום חובת רישיון כנהג מונית שירות.
 
בית המשפט זיכה את הנאשמים מאשמת עיסוק בעסק טעון רישיון ללא רישיון.
 
בית המשפט המחוזי פסק על פסילת רישיון של 11.5 חודשים בלבד למערער, נהג מונית במקצועו, לעומת 30 חודשי פסילה שנגזרו עליו בפסק הדין שניתן על ידי בית משפט השלום. 
 
בית משפט השלום קבע כי הנאשם, שהואשם בגין אחריותו העקיפה לנאשם אחר, זכאי וכי בעת האירוע לא הייתה לנאשם הראשון אחריות ניהולית ביחס לאחר. 

 

 

משרד עו"ד חיים כהן הביא לזיכויה של הנאשמת מעבירות של גרימת מוות ברשלנות, חוסר זהירות, חציית קו הפרדה רצוף ואי חגירת חגורת בטיחות.

פלילי

להלן רשימה חלקית ביותר של פסקי דין ואירועים משפטיים שטופלו על ידי צוות המשרד במרוצת השנים (פרסמנו באתר זה רק שמות של לקוחות ששמם פורסם בתקשורת ,בציבור בפסקי דין. חלק ניכר משמות הלקוחות לא פורסמו מטעמי חיסיון ושמירה על כבוד הלקוח)

זיכוי נדיר של נאשם מהריגה וגרימת חבלה חמורה. תקדים בו הודאת נאשם בחקירה קיבלה משקל אפסי.
 • היחידה הארצית לחקירות הונאה נ' איש ציבור בכיר ואלוף בדימוס- סגירת תיק חקירה
משרד עו"ד חיים כהן הביא לסגירת תיק החקירה בעניין חשד להטיית מכרז מחוסר אשמה. 
 • מדינת ישראל נ' פלוני (חייל גולני)ייצוג וזיכוי מחקירה בחשש לגרימת מוות ברשלנות
 בייצוג הפלוני בחקירה בחשש לגרימת מוות ברשלנות , בגין ירי באדם במהלך הפגנה של פלשתינאים באזור עילי- התיק נסגר מחוסר ראיות.
 
 • מדינת ישראל נ' פלוני (חייל מילואים)ייצוג וזיכוי מתיק פלילי
 בייצוג הפלוני בחקירה בגין ירי שיישוב דולד- התיק נסגר תוך קבלת הטענה להגנה עצמית.
 
 • מדינת ישראל נ' פלוני ואלמוניייצוג וזיכוי מחשד לרצח
 בייצוג הפלוני והאלמוני, תלמידי ישיבה ביהודה ושומרון, בחשד לרצח- התיק נסגר מחוסר ראיות. 

 

 • מדינת ישראל נ' איש ציבור- ייצוג וזיכוי מתיק פלילי של זיוף ומרמה
 בייצוג איש ציבור ראש רשות מקומית וחתנו בחשד לזיוף ומרמה- התיק נסגר מחוסר ראיות.

 

 • מדינת ישראל נ' מנכ"ל חברה ממשלתית ייצוג וזיכוי מחשד לשוחד והטיית מכרז
 בייצוג הפלוני, מנכ"ל חברה ממשלתית בחשד לשוחד והטיית מכרז- התיק נסגר מחוסר אשמה.

 

 • מדינת ישראל נ' מנכ"ל גוף ציבורי גדול ייצוג וזיכוי מחשד לשוחד והטיית מכרז
 בייצוג הפלוני, מנכ"ל גוף ציבורי גדול, בחשד לשוחד והטיית מכרז- התיק נסגר מחוסר אשמה.

 

 • מדינת ישראל נ' בורר ייצוג וזיכוי מחשד להטיית בוררות
 בייצוג הבורר בחשד להטיית בוררות התיק נסגר מחוסר ראיות.
 
 • מדינת ישראל נ' מנכ"ל חברה ממשלתיתייצוג וזיכוי מחשד לשוחד, מינויים פסולים והפרת אמונים והטיית מכרז
 בייצוג הפלוני, מנכ"ל חברה ממשלתית בחשד לשוחד, הטיית מכרז, מינויים פסולים והפרת אמונים- התיק נסגר מחוסר ראיות.

 

 • מדינת ישראל נ' מנהל ישיבה ביהודה ושומרון- ייצוג בתיק גרימת מוות ברשלנות והגעה להסדר
 בייצוג מנהל הישיבה בתיק גרימת מוות ברשלנות לילדה בנהיגה- התיק הסתיים בהסדר של 4 חדשי עבודות שירות.
 • מדינת ישראל נ' מורה בישיבה- ייצוג בתיק תאונת דרכים קטלנית
 בייצוג מורה בישיבה בתאונת דרכים קטלנית- התיק הסתיים בזיכוי.
משרד עו"ד חיים כהן הצליח להביא לזיכויו של הנאשם בעברת תקיפה מחמת הספק.
 
 • מדינת ישראל נ' משה עטיה - הנאשם זוכה מעבירות ההריגה וגרימת חבלה חמורה. הוא מורשע כמשתתף בעבירת סיכון חיי אנשים במזיד בנתיב תחבורה, ולפיכך מזוכה מעבירת קשירת הקשר לביצוע העבירה שבה הורשע. 
כנגד הנאשם הוגש כתב אישום על קשירת קשר לביצוע פשע, סיכון חיי אנשים במזיד בנתיב תחבורה , חבלה בכוונה מחמירה והריגה בשל מערובתו באירוע השלכת אבנים לעבר רכבים בשכם מסיבות לאומניות. 
 
המערער הורשע על-פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון, ב- 53 פרטי אישום בגין זיוף מסמכים בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, גניבה בידי עובד, וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. כתוצאה מהניצחון בערעור, עונשו הופחת ב-3 שנות מאסר. 
 
המשיב הורשע בגרימת מוות ברשלנות ובנהיגת רכב בדרך בקלות ראש או ברשלנות ונגזרו עליו ארבעה חודשי מאסר, שירוצו בעבודות שרות ופסילה מהחזקת רישיון נהיגה למשך שבע שנים בלבד. הערעור שהוגש מטעם המדינה על גזר הדין, נדחה.
משרד עו"ד חיים כהן הביא לזיכוי הנאשם תומר אליאסי מאישומים בדבר איומים והעלבת עובד ציבור. 
משרד עו"ד חיים כהן הצליח להביא למניעת הרשעתו של הנאשם, בן העדה הצ'רקסית, בעבירות של תקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו, הפרעת שוטר בעת מילוי תפקידו ושימוש בכוח ו איומים למניעת מעצר. בשל העובדה כי עו"ד חיים כהן הוכיח את אופיו הנורמטיבי של הנאשם, ששירת שירות מלא בצה"ל ותיכנן להתגייס למג"ב, פסק השופט לנאשם שעות שירות לטובת הציבור בלבד. 

דיני משפחה, ירושה ומעמד אישי

 • חסוי - פסיקת לטובת התובע בתיק משפחה
התובע וגרושתו הלוו במהלך נישואיהם כסף לאם הגרושה. אם הגרושה, נתבעה עבור חלקו של הבעל לשעבר בהלוואה. בית המשפט פסק לטובת הגרוש לקבלת החזר הכספים. 
 
בית משפט לענייני משפחה בת"א פסק לאשר את הבקשה להעביר את האפוטרופסיות על האם מחברת "שי" אפוטרופסות לטיפול בחסויים  אל הבן המטפל בה. 
 
בית משפט לענייני משפחה מחוז ת"א נעתר לבקשת החסוי ומינה אותו כאפוטרופוס נוסף על גוף ורכוש הקטינה.

 

בית משפט השלום פסק כי על הנתבעת לשלם סך של 197,000 ש"ח וכן הוצאות משפט לתובע על הנזק שנגרם לו כתוצאה מהאלימות שהפעיל נגדו שוטר בעת פינוי עמונה. 

 

בנוסף טיפל המשרד בהסכמי גירושין, הסכמי ממון וכדומה שלא מן הראוי לפרסם על גבי דפי האינטרנט מפאת פרטיות הלקוחות. 

נזיקין ולשון הרע 

בית משפט המחוזי פסק כי על הנתבעים לשלם לתובעים סך של מעל חמישה מיליון ש"ח ובנוסף שכ"ט עורך דין בגין קיצור תוחלת חיים, בגין סבל וכאב ובגין השנים האבודות כמו גם לכיסוי הוצאות קבורה ואבל, הוצאות רפואיות של הורי המנוחות, הוצאות טיסה ושהייה בארץ של הורי המנוחות, פיצוי להורי המנוחות שסבלו מנזק נפשי כתוצאה מפגיעה ביכולת התשכרותם. 
 
בית המשפט המחוזי פסק כי על הנתבעים לשלם לתובעים רבע מיליון ש"ח וכן הוצאות משפט בגין גרימת צער להורי המנוח ופגיעה בשמו הטוב באמצעות כתבה שייחסה את חטיפת המנוח למעורבותו בעסקת סמים. 
 
בית משפט השלום קבע כי על הנתבעים לשלם לתובעים סך של חמישים אלף ש"ח וכן הוצאות משפט בגין עוגמת הנפש שנגרמה להם מפרסום כתבה בה נרמז כי אחיינם של התובעים טבע כתוצאה מרשלנותם.

 

בית משפט השלום פסק כי על הנתבעת לשלם סך של 197,000 ש"ח וכן הוצאות משפט לתובע על הנזק שנגרם לו כתוצאה מהאלימות שהפעיל נגדו שוטר בעת פינוי עמונה. 
 
בתביעה נגד האנס ומשרד החינוך פסקה כבוד השופטת דליה גנות פיצויים לקורבן בסך כ-300,00 ש"ח בגין הפסדי העבר, הפסד כושר השכרות בעתיד והפסד פנסיה בעתיד. זאת לאחר שמשרד עו"ד חיים כהן הצליח להוכיח את מידת הנזק לטווח הארוך שנגרמה לקורבן כתוצאה מהמעשים.
 
בית משפט השלום בכפ"ס קיבל את תביעתה של שחם הנדסה וחייב את עורקים נדל"ן והשקעות לשלם 152,215 ₪ שכר טרחה על תכנון הבניין בצירוף הפרשי ריבית והצמדה וכן הוצאות המשפט ושכ"ט עו"ד. בנוסף, דחה ביה"מ את תביעתה של עורקים נ' שחם וחייב אותה לשלם את הוצאות המשפט ושכ"ט עורך הדין לשני התיקים  בסכום של כ-90,000 נוספים. הערעור על פסקי דין אלו נדחה על ידי בית המשפט המחוזי.

 

בית משפט השלום פסק כי על הנתבעת לשלם סך של 28,000 ש"ח וכן הוצאות משפט לתובע על הנזק שנגרם לו כתוצאה מהאלימות שהופעלה נגדו על ידי שוטר במהלך פינוי עמונה.
 
בית משפט השלום פסק כי על הנתבעת לשלם סך של 273,370 ש"ח וכן הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בגין נזקי גוף שנגרמו לתובע בתאונת דרכים.
 
בית משפט השלום קבע כי על הנתבע לשלם לתובע סך של 11,500 ש"ח בגין נזקי גוף שנגרמו לו כתוצאה מתאונת דרכים

דיני עבודה

הנאשם זוכה מחמת הספק מפני שלא הוכח כי זומן לחקירה בעניינו.
בית הדין האזורי לעבודה פסק כפשרה לחייב את הנתבעת לשלם 107,000 ₪ פיצויי פיטורין , 45,000 ₪ בגין עגמת נפש וכן 38,000 ₪ השתתפות בשכר טרחת העו"ד כהשתתפות בהוצאות המשפט של התובע. הנתבעת תשחרר לטובת התובע את כל קופות הגמל, נשוא התביעה. 
בית הדין לעבודה דחה תביעת עובד בחברה לאוטומציה במינהל להכיר בו כעובד העירייה. מאחר והעירייה הוציאה את שירותי המחשוב לחברה ומאחר ולא נמצא כי מהלך זה נעשה על מנת להתחמק מהסכם קיבוצי, מדובר במיקור חוץ אמיתי שנעשה משיקולים ענייניים. 
בית הדין האזורי לעבודה קיבל את תביעת לקוח המשרד, לפיה פוטר שלא כדין מעבודתו כמורה בגימנסית גן נחום בראשון לציון, ופסק לטובתו פיצויים בגובה כ-80,000 ש"ח וכן הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד. 
בית הדין האזורי לעבודה בת"א דחה את תביעתו של רומן גליזר, שפוטר מעבודתו בבית הספר המרכזי למלונאות בע"מ ועתר לביה"ד בבקשה לקבל פיצויי פיטורים מוגדלים.  ביה"ד קיבל את עמדת ההגנה לפיה התובע זכאי לפיצויים ע"פ ההסכם הקיבוצי בענף המלונאות והסכין כי התובע קיבל לידיו את הסכום שבשיק ולכן הנתבעת לא נותרה חייבת לתובע יתרה. בנוסף, חויב התובע בהוצאות המשפט ובשכ"ט לעו"ד מטעם ההגנה. 
משפט ציבורי ומסחרי
על מנת לשקם בור בחלקת גרונפלד שנגרם במהלך בנייה בסמוך לה, העותרת ביקשה ליצור בממקום מטמנת פסולת יבשה. בית המשפט דחה את העתירה. 
 
בית המשפט העליון דחה את הערעור וקבע כי על המערערים לקיים מיד את צו ההריסה שהוטל עליהם בערכאות הקודמות אליהם פנו. 
 
העתירה הוגשה בשל הצבעת חברי סיעת המפלגה בכנסת בקריאה טרומית בעד החוק לפיזור הכנסת, ללא הצבעה סדורה לפני כן במרכז המפלגה. העתירה נדחתה לאחר שהוכח כי לא היה פסול בהתנהלות חברי הסיעה, בינהם יו"ר המפלגה, אהוד ברק, לקוח המשרד.
 
בית המשפט המחוזי דחה את הבקשה לדחיית המועד להגשת ערעור הבחירות, ובכך למעשה ביטל את האפשרות להגשת ערעור על בחירתו של לקוח המשרד אריק חדד לראש עיריית קריית עקרון. 
 
בתביעה ייצוגית בה הואשמו הנתבעים  בהטעיית הצרכן, הפרת הסכם, הפרת חובה חקוקה, רשלנות ועשיית עושר ולא במשפט, הגיעו הצדדים לפשרה (שאושרה ע"י בית המשפט) לפיה יגזר על הנתבעים לתרום מוצרים לבית אבות ולשלם את הוצאות המשפט בלבד. זאת לאחר שהוכיחה ההגנה כי לא ברור באיזו כמות של המוצרים היה קיים חומר אסור, כי קיים קושי מצד הצרכנים להוכיח כי צרכו את המוצר וכן כי אחריותם של הנתבעים למחדל אינה ברורה. 
 
בית המשפט המחוזי קבע כי הסכם העבודה של התובע עם הנתבעת לא השתכלל לכדי חוזה מחייב ועל כן העתירה נדחתה.  
 
בית משפט השלום ראשל"צ פסק כי הנתבעים ישלמו לתובע סכום של 319,366 ₪, הוצאות משפט, שכ"ט עו"ד וכן 40,660 ₪ בגין הטענות על פלישת הנתבעים לקרקעות התובע, חריגת הראשונים מהיקף החפירה ושיווק החול שהותר להם וכפיצוי על הנזקים שנגרמו לתובע בעקבות כך. בנוסף, נתן ביה"מ צווי מניעה לביצוע עבודות חציבה או הוצאת חול מהחלקה בה מדובר בתביעה, לבצע שינויין במבנה, לעבור בחלקה המדוברת ולמכור או לשנות את מיקומו או מצב הזכויות בחול של החלקה. 
בית המשפט המחוזי בת"א קיבל את הערעור של מרסל וסרינה יצחק על החלטת בי"מ השלום בת"א שדחתה את תביעם על הסף, וקבע כי יש להחזיר את התיק לביה"מ לקבלת כל ראיות הצדדים לדיון בתובענה לגופה.  
בית המשפט המחוזי בי-ם לערעורים אזרחיים דחה את ערעורו של רחים יעקוביאן ממרחביה נכסים תיווך נדל"ן על פסק הדין של בי"מ השלום בי-ם שדחה את תביעתו של המערער לדמי תיווך. בנוסף פסק ביה"מ כי על המערער לשאת בהוצאות המשיבים.
 
בית משפט השלום קבע כי אין חוב פתוח כלפי התובעת וכי עליה לשלם לנתבעת הוצאות המשפט ושכ"ט עו"ד. 

 

 

בית משפט השלום בחיפה פסק לטובת פטרו ופלורנצה קפל ודחה את תביעת המבקשים, בנק הפועלים בע"מ, מפאת התיישנות.
 
בית המשפט המחוזי בירושלים קיבלת את עתירת מוניות אייל בע"מ, שהוגשה באמצעות המשרד, לפיה הרישיון להפעלת קו השירות המדובר צריך להנתן לאחר עריכת הליך תחרותי. 
 
המשרד ייצג את מוניות טקסי המרכז בע"מ, החברה שלה ניתן הרישיון להפעלת קו נתניה- ת"א, והצליח להביא לדחיית עתירת חברת המוניות המתחרה. בנוסף, חוייבה המערערת בהוצאת ההליך של המשיבה בסך 50,000 ש"ח. 

 

 

 • ש. כהן הנדסה בע"מ נ' עמיגור ניהול נכסים בע"מ- נדחה ערעור נוסף בתביעה בסכום 1.7 מיליון ש"ח.  

עו"ד נטלי איסחקוב ממשרד עו"ד חיים כהן הצליחה להביא לזיכויו של הנאשם מעברת הקמת תחנת מוניות שלא לפי תנאי הרישיון, מפאת חמת הספק. 

משרדנו מייצג כ-80% מתאגידי מוניות השירות בארץ

bottom of page